Pokaż menu

Aktualności

Inozyna – lek przeciwwirusowy i immunostymulujący

Inozyna jest lekiem, który wykazuje działanie przeciwwirusowe oraz immunostymulujące. Do 2014 roku preparaty z inozyną były dostępne wyłącznie na receptę. Może być stosowana zarówno u dorosłych, jak i u dzieci powyżej 1. roku życia. Inozyna jest skuteczna w leczeniu infekcji wirusowych oraz w zwalczaniu opryszczki.

10 stycznia, 2021 czytaj więcej

Ziołowe sposoby na  ból gardła i chrypkę 

Ból gardła jest jedną z najczęstszych oraz męczących dolegliwości  pojawiających się w okresie jesienno-zimowym.  Objawia się drapaniem, bólem zlokalizowanym w górnych  drogach oddechowych oraz uczuciem suchości. Aby złagodzić  te nieprzyjemne objawy warto zastosować zioła  o właściwościach powlekających i odkażających: tymianek,  rzepik czy szałwię.

3 stycznia, 2021 czytaj więcej

Sześć powodów, dla których warto zaszczepić się przeciw COVID-19

Sondaże wskazują, że blisko połowa Polaków nie zamierza się zaszczepić przeciw COVID-19. Grudniowy sondaż KANTAR wykazał, że wielu Polaków bardziej obawia się szczepionki niż zakażenia SARS-CoV-2! Tymczasem eksperci przekonują, że szczepienie jest jedynym racjonalnym wyborem, dzięki któremu będziemy mogli szybciej wrócić do normalności.

27 grudnia, 2020 czytaj więcej